Karlstad Västerås Borlänge Norrköping Örebro Stockholm Uppsala
070 675 54 70 070 675 54 11 070 675 54 11 070 675 54 47 070 675 54 47 070 675 54 86 070 675 54 11
 

Isolar Lösullsentrepenad AB Dala

Isolar Lösullsentrepenad AB
Dalagatan 18
653 42 Karlstad
Fax 054-562283
frank@isolar.se
anne@isolar.se







Knauf Supafil Frame Produktblad

Beräkna kostnad




Paroc Luftspaltskiva
Luftspalt

Branschcertifikat



 

 

 

Kontakta oss



Frank Hörbäck
Försäljningskontor Karlstad VD Värmland/Dalsland
0706-75 54 70, frank@isolar.se




Per Carlsson
Värmland/Dalsland
0706-75 54 45, per@isolar.se




Anders Florin
Försäljningskontor Örebro Distrikschef Östergötland/Närke
0706-75 54 47, anders@isolar.se




Johan Larsson
Distriktschef Uppsala/Västerås/Gävle/Dalarna
0706-75 54 11, johan@isolar.se




Simon Åberg
Distriktschef Stockholm
0706-75 54 86, simon@isolar.se




Anne Ränk
Ordermottagning/administration
054-56 66 70, fax 054562283, anne@isolar.se




Marina Molin
Ekonomi
054-56 22 83, marina@isolar.se




Dan Gustafsson
IT-administratör
0703-89 67 79, it@isolar.se



Isolar Lösullsentrepenad AB


Dalagatan 18
653 42 Karlstad
Tel 054-566670
Fax 054-562283
 

 

Ny sida 1



Paroc

Skärpta regler för lösull
Om en värmeisolerig med lösull ska vara typgodkänd måste lösullsentreprenören vara certifierad. Det räcker inte att produkten är typgodkänd. Detta känner få till trots att regeln funnits i ungefär ett år. Det gamla systemet är av SP auktoriserad lösullsentreprenör gäller inte.

Källa: Byggindustrin 2005-06-03



Thermografi

Tryckprovning




 
 

Vill du ha nåt här nere kanske f

Isolar Lösullsentrepenad AB
Dalagatan 18, 653 42 Karlstad, Tfn 054-566670, Fax 054-562283, frank@isolar.se